اثر خواب و چند چیز دیگر

امروز ساعت تغییر کرد. یعنی یک ساعت به عقب کشیده شد. و این یعنی یک ساعت خواب بیشتر و سرحالی. الان واقعا بدنم سرحال است. این از اهمیت خواب کافی و مناسب خبر می دهد. در مورد اهمیت خواب چند روز پیش خلاصه کتاب چرا می خوابیم را با صدای علی بندری در پادکست بی پلاس شنیدم. هر چند در مورد خواب اهیمت آن خوانده بودم، ولی این کتاب چشمهای من رو بیشتر باز کرد و تصمیمی گرفتم خوابم رو تنظیم کنم.

الان بین ساعت 11 تا 12 شب میخوابم و 7 صبح بیدار می شم. نسبتا خواب مناسبیه. چیزی که از خودم سراغ دارم بدنم به 8 ساعت خواب شبانه احتیاج دارد. با 8 ساعت سرحال و قبراق میشم. هم از نظر بدنی هم از نظر مغزی. تجربه دیشب این را برای من ثابت کرد. دیشب بیش از 8 ساعت خوابیدم.

این روزها روی آماده سازی و چگونگی پادکست رادیو والدگری کار می کنم. قصدم آماده سازی یک پادکست 30 تا 45 دقیقه ای  را دارم. که در هر قسمت یا اپیزود در مورد یک موضوع خاص در حوزه روانشناسی کودک و فرزندپروری و در کل مهارتهای والدگری صحبت کنم. می خواهم مطالبی که می گویم جنبه علمی و پژوهشی داشته و در عین حال کاربردی هم باشد.

در حالتهای مختلف مطلب را اجرا و ضبط می کنم تا به فرم دلخواه برسم. اولین قسمت را هفته آینده منتشر میکنم.

دیروز کتاب جسور باش و ارائه کن اثر آستین کلئون با ترجمه سامان شاهین پور را کامل خواندم . در فیدیبو. نکته های جالبی داشت. چند جمله از کتاب را با هم بخوانیم که البته نویسنده بیشترشان را از دیگران نقل کرده است:

بزرگترین مشکلی که هر هنرمندی برای حل آن تلاش می کند این است که دیده شود. (اونوره دو بالزاک)

خلاقیت ذاتی نیست، بلکه یک نوع روش اجراست. (جان کلیس)

ساختن هر چیزی فرآیندی طولانی و مبهم است. کسی که کاری انجام داده است باید آن را به دیگران نشان دهد.

هر آنچه دارید ببخشید، ممکن است برای دیگری به قدری جذاب باشد که جرئت تصورش را هم ندارید. (هنری لانگفلو)

همه ما آماتور هستیم. هیچ کدام از ما ان قدر زنده نخواهیم ماند تا چیز دیگری شویم. (چارلی چاپلین)

در ذهن افراد تازه کار فرصت های بسیاری نهفته است. اما در ذهن آن هایی که حرفه ای هستند، چیزهای کمی یافت می شود. (شونریو سوزوکی)

احمقانه ترین کار خلاقانه، باز هم کاری خلاقانه است. در مقیاس کار خلاقانه، فاصله بین کار متوسط و خوب بسیار است. با این حال کار متوسط هنوز هم در حیطه کار خلاقانه قرار می گیرد. می توانید از آن فراتر روید و به کار خوب برسید. فاصله اصلی بین انجام دادن و ندادن کار است. (کلی شیرکی)

امروز این آماتورها هستند که بیش از افراد حرفه ای سود می برند، کسانی که بدون توجه به شهرت، پول یا موقعیت شغلی، کارشان را با عشق دنبال می کنند.

 

لینک فیدیو کتاب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *