اهمیت داشتن تصویر ذهنی

ماشین همیشه برای من یک دانشگاه بوده است. هزاران ساعت مطلب صوتی فقط در ماشینم گوش کردم. که بیشترش در مسیر رفتن و آمد به اداره بوده است. امروز پادکست جافکری رو گوش می کردم. جافکری رو شکوفه(همسرم) به من معرفی کرد. جافکری یک پادکست مصاحبه ایه. توی این قسمتی که امروز گوش می دادم طرف مصاحبه که خودش هم پزشکه و هم مطالعاتی در زمینه روانشناسی داشته یک نکته جالب گفت :

آدمهای موفق معمولا یک تصویر از آینده خود دارند. تصویری که تقریبا روشن است و واضح. و بعد داشتن نقشه راه است. آدمهای موفق نقشه راه واقعبینانه ای برای رسیدن و شکل دادن آن تصویر دارند.

داشتن تصویر و نقشه راه، تکلیف آدم را برای انجام کارهای روزانه مشخص می کند. کارهای روزانه باید در مسیر و بر اساس نقشه باشد تا به تدریج آن تصویر کامل و کامل تر شود. درست مثل یک پازل 1000 تکه. رسیدن به یک هدف شاید 1000 قدم کوچک می خواهد. قدمهایی که درست انتخاب شده اند و به تصویر کلی میخورند.

با خودم فکر می کنم که تصویری که از آینده دارم را باید هنوز دقیق‌ترش کنم. برنامه هم بهش بدهم. برنامه به معنی زمان رسیدن به هدف و کارهایی که لازم است انجام شود.

چون وقتی زمان رسیدن به هدف خیلی طولانی شود ممکن است برخی از فرصت ها از دست برود. فرصت هایی که دیگر قابل بازگشت نیستند.

برنامه ریزی و انجام کارها در طول روز و هفته را باید جدی تر بگیریم. بعد از نوشتن همین متن باید بروم سراغ نوشتن مجدد اهدفم تا پایان سال 1400. و طرح ریزی یک برنامه برای رسیدن به این اهداف.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *