چرا مربی تیم اسب سواری آلمان از دهکده المپیک اخراج شد

تا چند روز پیش المیک 2020 توکیو در حال جریان بود . المپیک همیشه اتفاق جذابی برای من بوده و معمولا اخبار آن را دنبال می کنم. این خبر برای من خیلی جالب بود:

مربی تیم اسب سواری آلمان از دهکده المپیک اخراج شد.

ماجرا از این قرار بود که اسب یکی از بازیکنان تیم آلمان در حین مسابقه همکاری نمی کرده و از روی مانع ها نمی پریده. مربی به بازیکن تیم دستور می دهد که با مشت به اسب بزن تا حرکت کند. بازیکن امتناع می کند. مربی فشار می آورد که باید اسب را بزنی. ولی بازیکن نمی پذیرد و حتی گریه می کند، در تقابل فشاری که از یک طرف یه خاطر عدم همکاری اسب به او آمده و از طرفی فشاری که مربی دارد به او می آورد برای انجام یک کار غیر خلاقی و غیر ورزشی.

بعد از این اتفاق، مسولان مسابقات این مربی آلمانی را از دهکده المپیک اخراج کردند و به کشورش بازگردادند. چرا؟

چون در قوانین این رشته ورزشی وجود دارد که هیچ کس حق ندارد برای آموزش و یا مجبور کردن حیوان برای انجام کاری خاص از تنبیه استفاده کند.

بعد از دیدن این ماجرا، سوالی که برای من پیش آمد این بود که ما چقدر به انواع تنبیه متوسل می شویم تا کودکان چیزی یاد بگیرند. وقتی به گذشته نگاه می کنیم می بینیم که چه در مدرسه و چه در خانه، تنبیه، ساده ترین و دم دست ترین ابزاری بوده که از آن برای آموزش یا مجبور کردن فرد برای انجام کاری خاص استفاده می شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *